İçeriğe geç
Anasayfa » Drone Pilleri

Drone Pilleri

  Profesyonel dronlearda 11.1V (3S) ile 22.8V (6S) arasında bataryalar kullanılmaktadır. Kapasiteleri 2500mah ile 6000mah arasında değişiyor.

  Drone pilleri bataryaları için arıza ve sorun giderme tamir yenileme işlemleri:

  Bu bataryaların üzerlerinde kontrol devresi bulunuyor. Bu devreler pilin tamamen bitmesine engel olmasının yanında drone ile iletişim kurararak cep telefonunuza batarya bilgi aktarımı yapmaktadır. Bu sayede telefonunuzdan bataryanızın doluluk oranını ve sıcaklığını görebilmektesiniz.

  Bu kontrol devreleri zamanla arıza yapabilmekte ve batarya sağlam olduğu halde drone tarafından bataryanın algılanmamasına sebep olabiliyor. Bu da bataryanızı kullanılamaz hale getiriyor. Bu kartların bazıları tamir edilebilirken bazılarında kart değişimi yapılarak sorun giderilebiliyor.

  Batarya arızası olanlar ise eğer bataryada şişme olmamış ise ve uzun süre kullanılmamış ise hücrelerin voltajını ayrı ayrı kontrol edip aynı voltaj seviyesine şarj edilmelerini sağlayarak (balanslayarak) bataryanızı kurtarabilirsiniz. Eğer bu şekilde çözüme ulaşamazsanız bataryayı değiştirmeniz gerekecektir. Li-po bataryaların kutup başları yumuşak ve hassas bir yapıya sahip olduğu için lehimleme yaparken oldukça dikkatli olunmalıdır. Yanlış müdahelede başlıklar yırtılarak kullanılamaz hale gelebilir.

  Open chat
  Whatsapp Destek Hattı