İçeriğe geç
Anasayfa » Elektrikli Bisiklet Pilleri

Elektrikli Bisiklet Pilleri

  Motor gücü ve menzil ihtiyaçlarına göre farklı voltaj ve kapasitede piller kullanılan elektrikli bisikletlerde ağırlıklı olarak 36V (10S) ve 48V (13S) tercih edilmektedir.

  Eğer bir elektrikli bisiklet sahibiyseniz uzun ömürlü pil kullanımı için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

  • Piliniz periyodik olarak kullanmalı ve uzun süre beklemesinden kaçınmalısınız. Kış aylarında en azından ayda bir kere kullanılıp tekrar şarj edilmesi iyi olur.
  • Yaz aylarında sıcak havalarda pilinizi güneş altında şarj etmemeli ve pil yüksek ısılardan muhafaza edilmelidir.
  • Bisikletinizi kullanırken yokuşlarda pedal gücüyle motoru destekleyerek pilinize daha az yük binmesini sağlayabilir ve pilinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

  Elektrikli bisiklet pili için sorun giderme ve servis tamir

  Eğer piliniz çok kısa sürede şarj oluyor veya pilinizin doluyken kesme ve kapanmalar yaşıyorsanız pilinizin içindeki hücrelerin voltaj dengesinde problem oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda pilinizin içi açılarak hücrelerin voltajları tektek kontrol edilmelidir.

  Ortalama 4-5 yıl kullanımdan sonra elektrikli bisiklet pil kapasitelerinde hissedilir düşüş yaşanmaya başlar. Pilinizi yenilemek istediğinizde  pil kutusu içerisindeki hücrelerin istediğiniz kalitede ve kapasitede yeni hücrelerle yenilenmesi mümkün oluyor. Elektrikli bisiklet pilinizi yenilerken eskisinden daha yüksek kapasitede pil hücreleri kullanarak eskisinden daha güçlü bir pile sahip olabilirsiniz.

  Elektrikli bisiklet ve diğer elektrikli araçlar kullanım esnasında titreşime ve sarsıntıya maruz kaldıkları için bu pillerin hazırlanmasında kaliteli malzeme ve işçilik ön plana çıkmaktadır. Sarsıntı esnasında pil puntolarda kopma olabilir veya pil kutusundan istenmeyen sesler çıkabilir. Cevheroğlu Pil Servisi olarak pil içerisinde gerektiğinde destekleyici malzemeler kullanarak sarsıntılara dayanıklı şekilde pilinizin hazırlanmasını sağlıyoruz.

  Elektrikli bisiklet pil kapasite arttırımı:

  10S4P bir batarya paketi için 2000mah pil hücreleri ile 36V8AH pil kapasitesi sahibi olurken 10S4P pakette 3000mah pil hücreleri kullanıldığında 36V12AH pil kapasitesine sahip olunabilir.

  Elektrikli bisiklet pil yenileme konusunda destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli sürüşler diliyoruz.

  Çözüm Ortaklarımız

  Open chat
  Whatsapp Destek Hattı