İçeriğe geç
Anasayfa » Matkap Pilleri

Matkap Pilleri

Şarjlı matkaplar bir çok alanda kullanılmaktadırlar.

İhtiyaca göre farklı tiplerde üretilen şarjlı matkaplarda ileri gelen markalar matkap tipine göre farklı voltaj ve amperlerde pil üretimi yapmaktadır.

Kullanıcılar bataryaları bittiğinde yetkili servislerde satılan bataryaların pahalı olmasından veya hazır bataryanın satışı olmamasından dolayı yan sanayi batarya aramakta yada bataryanın içini yeniletmektedirler.


Pilin iç görünümü

Birçok kullanıcı da maalesef servisinde batarya fiyatının neredeyse yeni matkap setinin fiyatına yakın olmasından dolayı yeni matkap seti almaktadırlar.

Bazı kullanıcılar ise ehil olmayan kişilere içini yenilettikleri için verim alamamışlardır.

Yapılması gereken cihaza uygun kalitede pil uygun sac ve tabi ki iyi bir işçiliktir.

1. Pil Kalitesi

Pilleri düşük, orta, yüksek ve en yüksek kalite olarak sınıflandırabiliriz. Piyasada uygun fiyat verebilmek için düşük kalite piller ile değişim yapanlar olmaktadır. Bu ise neticeyi olumsuz etkilemektedir. Ya da uygun pil tercih edilip kötü işçilik yapıldığında bu da neticeyi olumsuz etkilemektedir.
Bizler cihazın sınıfına göre pil tercihi yapıyoruz.

2. Malzeme Seçimi

Sac genişliği ve kalınlığı performansı etkilemektedir.

3. İşçilik.

İşçilik pilin kalitesinde belirleci faktörlerin başında gelir. Sağlam atılmayan puntolar zamanla kopabilmektedir. Fazla atılan puntolar ise pile zarar verebilmektedir.
Son olarak yeni nesil pillerde BMS (Pil Kontrol Kartı) bunun da mutlaka kontrolü yapılmalıdır. Eğer arızalı ise değiştirilmelidir.

UYGUN PİL, UYGUN SAC VE HASSAS İŞÇİLİK

Pil servisi olarak işlerinizde başarılar dileriz.

Bu kategoride yaptığımız uygulamalar: Dewalt şarjlı matkap pili, Bosch şarjlı matkap pili, Hilti şarjlı matkap pili, Makita şarjlı matkap pili yenileme
Open chat
Whatsapp Destek Hattı